Boisko od Śnieżki niebawem gotowe

1 sierpnia ruszyła budowa kolejnego wielofunkcyjnego boiska, ufundowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. Boisko jest nagrodą w konkursie Kolorowe Boiska, organizowanym przez firmę już od ośmiu lat.

Tegorocznym zwycięzcą została szkoła podstawowa w Starych Zawadach, z gminy Jedlińsk,
w województwie mazowieckim. Główną nagrodę zdobyli dzięki nagranemu przez uczniów wideoklipowi, który decyzją jury został najwyżej oceniony spośród ponad stu nadesłanych prac.

Szkoła w Starych Zawadach dysponuje rozległym terenem zielonym, który do tej pory, z powodu braku funduszy, nie mógł zostać zagospodarowany. Teraz szkoła otrzyma ogrodzone boisko o syntetycznej nawierzchni wyposażone w zestawy koszy do koszykówki, bramki do piłki ręcznej oraz słupki i siatki do piłki siatkowej. Boisko ufundowane przez Śnieżkę wykona wieloletni partner programu – firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. Oficjalne otwarcie boiska odbędzie się już we wrześniu.

O tym, jak bardzo szkołom z małych miejscowości potrzebne są takie obiekty sportowe, świadczy fakt, jak szybko szkoła zajęła się uzyskaniem wszelkich pozwoleń, aby budowa boiska mogła się rozpocząć. Dzięki sprawnej współpracy z samorządem lokalnym oraz wykonawcą, pierwsza łopata pod budowę została wbita już 1 sierpnia. Od tego dnia prace cały czas postępują. Oddanie boiska do użytku planowane jest na połowę września tego roku.

- Bardzo cieszymy się, że już trwa budowa wielofunkcyjnego boiska sponsorowanego przez firmę Śnieżka. To wielka radość dla całego środowiska lokalnego, iż w nowym roku szkolnym,  we wrześniu nasi uczniowie rozegrają pierwszy mecz na nowym obiekcie. Wieloletnie marzenia stają się rzeczywistością. Naprawdę warto było wziąć udział w konkursie „Kolorowe Boiska i dążyć do zwycięstwa. – mówi z entuzjazmem Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Zawadach, Barbara Deleska.

Celem cyklicznej kampanii „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest popularyzowanie wśród dzieci idei aktywnego spędzania czasu. Aby jednak dzieci miały odpowiednie warunki do uprawiania sportu, potrzebne są obiekty sportowe. Dzięki kampanii Śnieżki co roku szkoły podstawowe z małych miejscowości z całej Polski mają szansę wygrać profesjonalne, wielofunkcyjne boisko.

Pomysłodawcą i fundatorem programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA. Więcej informacji oraz zdjęć można odnaleźć na www.koloroweboiska.pl.

 

***

Informacja o fundatorze

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, z siedzibą w Lubzinie (woj. podkarpackie), powstała w 1984 roku, a pod obecną nazwą funkcjonuje od 1998 roku. Spółka jest jednym z liderów rynku farb
i lakierów w Polsce, posiadającym zakłady produkcyjne zarówno w kraju, jak i za granicą. Wszystkie wyroby produkowane są w oparciu o System Zapewnienia Jakości ISO 9001. Śnieżka jako jedyne przedsiębiorstwo produkcyjne w Polsce posiada także akredytowane laboratorium badawcze
(AB 855). Firma prowadzi rozbudowane działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, poza własną fundacją – Fundacja Śnieżki „Twoja szansa” są to dwa autorskie programy społeczne „Kolorowe boiska… czyli szkolna pierwsza liga” oraz „Dziecięcy świat w kolorach”.

Więcej informacji pod adresem: www.sniezka.pl

09:44 | autor: redaktor

Dodaj komentarz