Szczeciński oddział dziecięcy pełen barw

27 listopada 2012 roku, w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie miał miejsce finał kolejnej edycji akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach”. W związku z otwarciem odnowionego w ramach akcji oddziału dziecięcego, w szpitalu odbyło się specjalne spotkanie.
Spotkanie zgromadziło przedstawicieli Urzędu Miasta Szczecin, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, dziennikarzy mediów lokalnych i regionalnych oraz artystów, którzy zajmowali się malowaniem szpitalnych wnętrz. Nie mogło również zabraknąć dyrekcji Szpitala i reprezentanta Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A – organizatora akcji „Dziecięcy świat w kolorach”. – Uśmiechnięte twarze małych pacjentów pokazują, jak wiele radości wniosło w szpitalną przestrzeń zastąpienie szarych barw kolorowymi motywami – mówi Aleksandra Małozięć z FFiL  Śnieżka S. A. – Oddział szczecińskiego szpitala to już trzynaste miejsce w Polsce, które przeszło „kolorową metamorfozę”. Za każdym razem przynosi ona małym pacjentom dużo radości. Taki jest też cel akcji, odbywającej się pod hasłem „Zamieniamy smutek w radość” – dodaje Aleksandra Małozięć.

W ramach akcji „Dziecięcy świat w kolorach” pomalowane zostały wnętrza Dziecięcego Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego szpitala im. Marii Skłodowskiej-Curie. Śnieżka nie tylko dostarczyła potrzebne materiały, ale zadbała także o wykonanie prac remontowych i zapewnienie prawdziwych artystów, którzy ozdobili szpitalne ściany baśniowymi motywami. Kolorowe, bajkowe postacie stworzone na motywach twórczości szczecińskiej artystki Wiesławy Burnat, zostały namalowane przez Stowarzyszenie Artystyczne Integracji Europejskiej w Szczecinie (ściany malowali artyści ze Szkoły Sztuk Użytkowych Ars Atelier w Szczecinie, szczecińskiej Akademii Sztuki, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu). Oprócz malowania wnętrz, z inicjatywy i z pomocą szpitala, udało się również wyremontować dwie łazienki, które będą służyć małym pacjentom – Wraz z dziećmi niecierpliwie czekaliśmy na finał prac, nie mogąc się doczekać efektu końcowego. Kolorowe motywy sprawiły, że oddział został zupełnie odmieniony – mówi Katarzyna, mama 2-letniej pacjentki oddziału. – Ta zmiana z pewnością korzystnie wpłynie na samopoczucie przebywających na oddziale dzieci i nas – rodziców – dodaje.

Specjalne życzenia dzieciom złożyli także polscy artyści: Ewa Kasprzyk i Paweł Małaszyński. Choć nie mogli pojawić się w dniu otwarcia na oddziale szpitala na ulicy Arkońskiej, nagrali krótkie wiadomości, w których przekazali dzieciom ciepłe słowa i okazali wsparcie – Drogie, kochanie dzieci, chcę wam życzyć dużo uśmiechu, słońca i wiele optymizmu. Mam nadzieję, że te kolorowe ściany w pewien sposób pomogą wam podczas pobytu w szpitalu. Z całego serca jestem z wami i bardzo mocno was całuję – powiedziała Ewa Kasprzyk. Równie dużo optymizmu przekazał dzieciom w swej wypowiedzi Paweł Małaszyński – Drogie dzieciaki ze Szczecina, chcę wam powiedzieć, żebyście zawsze pamiętali o tym co jest ważne – zostali przy swoich pasjach, dbali  o siebie i kolegów i zawsze trzymali się razem. Jeśli tylko będę miał możliwość, to odwiedzę was w Szczecinie i będę podziwiał pięknie odmalowany szpital. Trzymam za was mocno kciuki – powiedział aktor w specjalnym nagraniu.

11:20 | autor: redaktor

3 Komentarze do “Szczeciński oddział dziecięcy pełen barw”

  1. Miro pisze:

    godna pochwały, kolejna akcja Śnieżki. były „kolorowe boiska” teraz malowanie oddziałów dziecięcych. jednak jak sie chce to można pomagać potrzebującym. Fajna firma i fajne produkty.

  2. julius pisze:

    Śnieżka firma z serce. Warto malować ich farbami, w końcu to szansa, żeby pomóc dzieciakom. Naprawdę miło patrzeć na taką akcję. Aż serce się kraja, że tak mało firm pomaga.

  3. leo pisze:

    Też mi się podoba ta akcja. jednak szpitale w polsce do najprzyjemniejszych nie są. No i to nie tylko pomoc, ale świetny pomysł na promowanie produktów. z resztą śnieżką to maluję już od dawna, nigdy nie było zastrzeżeć:)


Dodaj komentarz