Wielofunkcyjne boisko w Starych Zawadach już otwarte!

W piątek, 19 września, odbyło się oficjalnie otwarcie nowego, wielofunkcyjnego boiska przy szkole podstawowej w Starych Zawadach (gm. Jedlińsk). Obiekt ufundowany przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA, to nagroda główna w ósmej edycji konkursu „Kolorowe boiska… czyli szkolna pierwsza liga”.

Pełnowymiarowe, ogrodzone boisko o syntetycznej nawierzchni, wyposażone m.in. w kosze do koszykówki, bramki do piłki ręcznej, słupki i siatkę do piłki siatkowej powstało przy szkole w Starych Zawadach w minione wakacje, po tym jak placówka zwyciężyła w organizowanym przez Śnieżkę konkursie „Kolorowe boiska… czyli szkolna pierwsza liga”. Budowa obiektu rozpoczęła się 1 sierpnia, a jego uroczyste otwarcie miało miejsce 19 września. W wydarzeniu, obok uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przedstawicieli lokalnej społeczności gościli także reprezentanci Gminy oraz Fundatora. Spotkaniu towarzyszył program artystyczny przygotowany przez uczniów. Odtworzyli oni m.in.  choreografię z LipDuba, dzięki któremu zdobyli główną nagrodę w konkursie. Następnie gość specjalny, drużyna piłki nożnej kobiet z Radomia, przeprowadziła pokazowy trening z nauką strzelania bramek.

Szkoła w Starych Zawadach dysponowała rozległym terenem zielonym, który do tej pory, z powodu braku funduszy, nie mógł zostać zagospodarowany. Boisko ufundowane zostało jako nagroda główna w ósmej edycji autorskiego konkursu Śnieżki „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”.

- Boisko to dla nas wszystkich ogromna radość. Cieszymy się, że dzięki nagrodzie ufundowanej przez firmę Śnieżka zyskaliśmy solidną inwestycję, która przyczyni się do rozwoju sportowego naszych uczniów – mówi Barbara Deleska, Dyrektor Szkoły podstawowej w Starych Zawadach.

Zadanie konkursowe polegało na nagraniu przez szkołę materiału wideo w konwencji LipDub. Liczbą głosów oddawanych przez internautów oraz decyzją jury, na 109 nadesłanych zgłoszeń, wygrała Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich.

-Gorąco gratulujemy Szkole w Starych Zawadach zwycięstwa w ósmej już edycji naszego konkursu, dzięki któremu kolejna niewielka miejscowość otrzymała profesjonalny obiekt sportowy od Śnieżki. Mamy nadzieję, że kreatywność, którą uczniowie pokazali w swoim filmowym dziele znajdzie także wyraz w realizacji sportowych wyzwań na nowym obiekcie. Życzymy, aby boisko stało się areną kolejnych zwycięstw – mówił podczas uroczystości Łukasz Dobrowolski, Dyrektor ds. Marketingu FFiL Śnieżka SA.

Film z uroczystego otwarcia boiska w Starych Zawadach można obejrzeć na kanale Śnieżki w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=4IZT6Uzvwgk&list=UUC-01botvDCrK-9kW5JZO-w

 

Celem cyklicznego konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest popularyzowanie wśród dzieci idei aktywnego spędzania czasu. Aby jednak dzieci miały odpowiednie warunki do uprawiania sportu, potrzebne są odpowiednie obiekty. Dzięki kampanii Śnieżki co roku szkoły podstawowe z małych miejscowości z całej Polski mają szansę wygrać profesjonalne, wielofunkcyjne boisko.

Boisko ufundowane przez Śnieżkę wykonał wieloletni partner programu – firma Tamex Obiekty Sportowe S.A.

Pomysłodawcą i fundatorem programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA. Więcej informacji oraz zdjęć można znaleźć na www.koloroweboiska.pl

***

Informacja o fundatorze

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, z siedzibą w Lubzinie (woj. podkarpackie), powstała w 1984 roku, a pod obecną nazwą funkcjonuje od 1998 roku. Spółka jest jednym z liderów rynku farb
i lakierów w Polsce, posiadającym zakłady produkcyjne zarówno w kraju, jak i za granicą. Wszystkie wyroby produkowane są w oparciu o System Zapewnienia Jakości ISO 9001. Śnieżka jako jedyna firma w branży posiada akredytowane laboratorium badawcze (AB 855). Firma prowadzi rozbudowane działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, poza własną fundacją – Fundacja Śnieżki „Twoja szansa” są to dwa autorskie programy społeczne „Kolorowe boiska… czyli szkolna pierwsza liga” oraz „Dziecięcy świat w kolorach”.

Więcej informacji pod adresem: www.sniezka.pl

09:21 | autor: redaktor

Dodaj komentarz